Mydła naturalne2018-08-08T18:31:38+00:00

Mydła naturalne

Tajemnica wytwarzania mydła znana była już starożytnym Grekom.
W czasach tych, mydło sporządzano z tłuszczy oraz pozyskiwanego z popiołu potażu.

Przez kolejne wieki receptura produkcji mydła nieznacznie różniła się od tej pierwotnej. Drastyczna zmiana nastąpiła dopiero w ubiegłym stuleciu, kiedy to z uwagi na niedobory tłuszczu, wprowadzono na rynek mydła nie przypominające już w żadnym stopniu swoich poprzedników. To tak zwane syndety, czyli syntetyczne kostki myjące – detergenty pozbawione własności prawdziwego mydła. To je można dziś znaleźć na większości sklepowych półek.

Mydła Enklare są powrotem do oryginalnych i sprawdzonych przez wieki receptur i technologii we współczesnym wydaniu. Nasze produkty wykonujemy tylko na bazie naturalnych roślinnych olejów i maseł, w większości pochodzących z upraw ekologicznych. Dodawane barwniki to związki pochodzenia roślinnego lub minerały. Natomiast pełniący rolę potażu wodorotlenek sodu pełni ważną rolę w trakcie procesu zmydlania (saponifikacji) tworząc oprócz mydła, glicerynę która jest naturalnym środkiem nawilżającym i zmiękczającym skórę. Cały ten proces przebiega w ciągu kilkutygodniowego leżakowania mydeł w ściśle określonych warunkach.

To właśnie dzięki temu uzyskujemy kosmetyk, który doskonale zadba o higienę Twojej skóry. Nasze produkty zapobiegną jej wysuszeniu, nawilżą ją i odżywią. Pozostawiają na skórze cienką warstwę szlachetnych olejów oraz gliceryny (która jest naturalnym humektantem zapobiegającym utracie wilgoci ze skóry). Mogą więc być stosowane jako alternatywa dla pianek i żeli do golenia. Niektóre nasze mydła bardzo dobrze sprawdzają się również jako delikatny środek piorący. Są ideale dla Ciebie i Twoich bliskich, również tych najmłodszych.

Mydła Enklare zostały przebadane dermatologicznie oraz są systematycznie kontrolowane pod kątem mikrobiologicznym. Spełniają najwyższe wymagania kontroli jakości. Ponadto, duży nacisk kładziemy na to, aby były one małymi dziełem sztuki zdobiącymi Wasze domy. Mydła są wytwarzane ręcznie z wykorzystaniem tradycyjnych metod, a nad ich stroną wizualną czuwa ręka artysty. Receptura i właściwości kosmetyczne zostały opracowane przez doktora nauk chemicznych z zamiłowaniem do kosmetologii, natomiast technologię wytwarzania opracował doktor nauk fizycznych.